Uncategorized

Düzgün nohut nasıl anlaşılır? Nohut seçmenin püf noktaları

0

Yaz ve kış aylarında yemeğini yapmaktan ve yemekten zevk aldığınız nohut baklagillerin bedene bir çok yararı vardır. Nohut yemeği yahut leblebi yapmak için nohutun kaliteli olması gerekir. Pekala, nohutun kalitesi nasıl anlaşılır? İşte, karşılıklar…

Protein ve B vitaminlerini içeren Nohut, zihinsel yorgunluğu gidermesiyle beraberinde bedende güç depolanmasını sağlıyor. Nohutun göğüs kanserine karşı hami unsur içerdiğini söyleyen tabipler ay içerisinde birden fazla nohut tüketilmesini de söz ediyor. Nohutu her yerden satın almayınız çünkü kaliteli ve âlâ nohut satın almanız bu yararlara ulaşmanıza mümkün olacaktır. Pekala âlâ nohut nasıl anlaşılır? Kaliteli nohut anlamanın püf noktaları nelerdir? Kaliteli nohut hakkında bilinmesi gerekenler…

DÜZGÜN NOHUT NASIL ANLAŞILIR?

Nohutun tanelerine dikkat ediniz. İri taneleri olanlarını seçiniz. Ufak nohutlar tavsiye edilmemektedir.

Nohutların sabit sarımsı rengi olmalıdır. Renginde değişiklik olan alacalı bir renge kayan nohutu satın almayınız.

Son tüketimi geçmiş nohutu satın almayınız. Son kullanması tükenmiş nohutun kalitesi olmayacağı üzere yararı da olmayacaktır.

Paket nohut satın alacaksanız marka olmasına ihtimam şovunuz. Kilo ile satın alacaksanız nohutun nereden geldiğini sorunuz. Nohutu meşhur olan bölgelerin nohutundan satın almanız kaliteyi de beraberinde getirecektir.

Nohutu bir gün evvelden soğuk suya koyarsanız ve suya 1 kaşık karbonat eklerseniz, hem kabukların yumuşamasını sağlamış olur hem de gaz sorununu ortadan kaldırırsınız.

admin

Seda Sayan’dan şok yanıt! Tanıştığım beşerden T.C. no istiyorum

Previous article

Ağabeye elbiselerden leke nasıl çıkar? Ağabeye paklığı ve bakımı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir