Uncategorized

Dönemin en beğenilen dekorasyonu: Avangart

0

Mesken dekorasyonunda birçok yeni trend mevcut. Bu sebeple de uygulanacak trendi belirlemek konusunda birçok çelişki oluşuyor. Lakin tüm bu çeşitlilik içerisinde en trend olanı; avangard dekorasyon akımı. Pekala avangard dekorasyon akımı nedir? Neden bu kadar trend oldu? Sizler için avangard dekorasyon akımıyla ilgili bilinmesi gerekenleri bir ortaya getirdik. Avangard akımıyla ilgili tüm ayrıntılar yalnızca yasemin.com’da!

Mobilya dekorasyonunun yeni trendleri ortasında yer alan avangart kesimler; klasik olarak kabul edilen dekorasyon modellerine yesyeni bir soluk getiriyor. Hem klasik hem de göz alıcı olan bu dekorasyonlar ile istediğiniz çağdaş dokunuşu yakalamanız da mümkün oluyor. Günümüzde oluşturulan avangart dekorasyon tarzlarında; gösterişli mobilyalar ve renkler kullanılıyor. Aksesuar konusunda da tamamlayıcı ögeler dikkati çekiyor. Pekala avangart mobilya dekorasyonunda en çok tercih edilen dekorasyon tarzları nelerdir? Göze birinci çarpan; renklerin koyu tonda tercih ediliyor oluşu. Aksesuar konusunda tercih edilen renkler ise parlak ve ışıltılı tonlar. Çoğunlukla da cam eserlerdir. Kullanılan mobilya renkleri, salonun ya da yatak odasının ana rengi oluyor. Bu sebeple rengi seçerken manalarına ve yansıttıkları güce de ayrıyeten kıymet vermeniz gerekir. 

Avangart deyince aklımıza klasikçilik gelebilir fakat aslında avangart sözü, klasik yapının tam karşıtı bir mana tabir ediyor. Yani klasik yapının sunduğu o renk ahenginin tam tersine, birbirine zıt renklerden bir kontrast ahengi bu dekorasyonda sağlanabilir. 

Avangard dekorasyonlarda ön plana çıkan kavramlar; zenginlik ve şıklıktır. Salon, mutfak, yatak odası vb. tüm odalarda kullanılabilen bu dekorasyon için kullanılan mobilyalar, çoğunlukla kaba ve ağırdır. 

admin

Galatasaray’ın eski forveti Bafetimbi Gomis’den takdirlik hareket!

Previous article

Göğüs kanserini yenen Kylie Minogue sahnede ağlayacağını açıkladı!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir