Uncategorized

Doğal kiraz seçimi nasıl yapılır? Kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

0

Yaz mevsiminin beğenilen meyvesi olan Kiraz, susuzluğa âlâ gelmesinin yanı sıra sıhhate güzel gelen bir çok yararı vardır. Böbrek ve karaciğere güzel geldiği bilinen kirazın doğal olarak yenmesi sağladığı yarara olumlu tesir yapmaktadır. Pekala, doğal kiraz seçimi nasıl yapılır? İşte, cevaplar…

Antioksidan tesiriyle kansere karşı müdafaa sağlayan, kalp ve damar sıhhatini koruyan, unutkanlığa ve dikkatsizliğe yeterli gelen kiraz, diyabet riskini de düşürmektedir. Cildi koruyan ve yaşlanma belirtilerini geciktiren kiraz yüz maskeleriyle de her yaştan bayanlar tarafından araştırılıp uygulanmaktadır. Kirazın bu yararlarından yararlanmanız için doğal ve yeterli bir kiraz seçimi yapmalısınız. Aksi halde kirazın yararlarından olumsuz sonuç alabilirsiniz. Pekala, kiraz seçimi nasıl yapılır? Uygun kiraz seçimi nasıl yapılır? Doğal kiraz nasıl seçilir? İşte, karşılıklar…

KİRAZ SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Ezik yahut yumuşamış kirazları almaktan kaçınınız. Fazla olgun kiraz güzel bir seçim olmayabilir.

Kirazın en çok yetiştiği kentleri araştırınız. O kentlerden gelip satışı yapılan kirazlardan almaya itina şovunuz. (Hormonlu olmadığını gösterir)

Vaktinden (Haziran) evvel ve sonra satılan kirazları almayınız. Doğal olmayacağı üzere yararı da olmayacaktır.

Kirazın sert ve renginin oturmuş olmasına dikkat ediniz. Açık kırmızı, koyu kırmızı kirazlar rengini tam aşikâr etmektedir.

KİRAZ SAPI ÇAYI NASIL YAPILIR? 

Kiraz ağacının kabuklarından 30 yahut 50 gram kadar alınız ve bu kabukları 1 litre kadar suda kaynatınız. Hazırladığınız bu karışımdan isteğinize nazaran günde 3 yahut 4 bardak kadar tüketebilir ve kirazın sapı yararlarından yararlanabilirsiniz.

Kiraz ağacının zamkından yararlanmak için; zamktan 50 gram kadar alınız 1 litre suyun içerisinde çözünüz ve isteğe nazaran tadını tatlılaştırmak için biraz bal ekleyebilirsiniz ve günde 6 yahut 7 kere 1 fincan olarak tüketiniz.

admin

Glayöl çiçeğine nasıl bakılır?

Previous article

Konya’da nerede konaklama yapılır? Meşhur yemekleri nelerdir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir