Uncategorized

Diş ipi nasıl kullanılır? Ne kadar sıklıkla kullanılmalıdır?

0

Dişinizin ortasında kalan artıkları her diş fırçası temizlemeyebilir. Dişin ortasında kalan partikülleri diş ipi ile temizlemeniz diş temizliğindeki en temel kurallar ortasındadır. Fakat diş ipini gelişi hoş kullandığınız taktirde dişinize ziyan verebilir diş eti meselelerine davetiye çıkarabilirsiniz. Pekala, diş ipi nasıl kullanılır? Hakikat diş ipi kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler…

Yanlışsız kullanılan diş ipinin diş etlerini tertibe soktuğu bilinmektedir. Diş iplerini, ağız hijyeni olması açısından bir seferlik kullanımı ön görülmüştür. Bir seferde kullandığınız ipi diğer bir sefer kullandığınız taktirde bakteri yayılma durumu yaşanabilir. Diş fırçalarının dahi temizleyemediği artıkları çekip çıkartan diş iplerinin sağlıklı ve hakikat kullanımı nasıl olmalıdır? Haberimizin içeriğine göz atınız…

DİŞ İPİ NASIL KULLANILIR?

Diş ipi kutusundan göz kararı olmak üzere kırk santimetre uzunluğunda diş ipi koparınız ve yaklaşık dört ya da beş santimetre uzunluğunda uzaklık bırakınız.

Dişlerinizin çabucak hemen her kıvrımına nazikçe ipi geçiriniz ve aşağı üst kaydırma sürecini uygulayınız.

Halsız duran et dişlerinin üzerine diş ipini getirerek yavaş dokunuşla diş etlerini dişin U kısmına yerleşmesini sağlayabilirsiniz. (Düzenli kullanım için)

– Diş eti çizgisini ve alt kısımlarını temizlemeye çalışınız. Sert uygulamadan kaçınınız aksi halde diş ve diş eti sıkıntıları meydana gelebilir.

admin

Futbolcu Arda Turan’dan göbek tenkitlerine fişek cevap!

Previous article

İmtihana girmeden evvel okunacak dualar neler? Zihin açıklığı için kısa imtihan duaları…

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir