Uncategorized

Desitin kremi nedir, ne işe fayda? Desitin krem nasıl kullanılır?

0

Sıcaklardan ya da yanlış bezlemeden ötürü bebeklerde sık sık çıkan pişik sıkıntısını önlemek için piyasaya sürülen birçok krem mevcut. Bebeğinde pişik olan annelerin ilgi ettiği ‘Desitin’ kreminin kullanımını ve yararlarını sizler için mercek altına aldık. Pekala Desitin kremi hakikaten pişiği önlüyor mu? Desiitn kremi nasıl kullanılır, yan tesiri var mı? Desitin kremi yüze sürülür mü? Desitin kremi hakkında merak edilen tüm bilgiler…

Yaz aylarında sıcaklıkların artmasıyla görülen pişik sorunu, en çok bebekleri etkilemektedir. Cilt üzerinde tahriş, kızarıklık ve döküntülerin kendini gösterdiği pişik, annelerin en sık maruz kaldığı bir durumdur. Bu mevzuda ne yapılması gerektiği hakkında fikri olmayan anneler, İnternetten ya da çeşitli kaynaklardan tahlil arayabilir. Bebeği pişik olan annelerin tecrübelerinden hareket ederek son vakitlerde popülerliği artan Desitim kremi tamda bu işe yaradığı ve pişik problemini ortadan kaldırdığı tez ediliyor. Kelam konusu bebek cildi olduğu vakit her zamankinden daha fazla dikkatli olunmalı ve riske girilmemelidir. Tekrar de hekim onayı almadan kullanmamanızı önerdiğimiz ‘Desitin’ kreminin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılması gerektiğini sizlere bahsettik.

İşte pişik önleyici krem olarak bilinen Desitin kremi hakkında merak edilenler…

DESİTİN KREM NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Bebeklerde pişiği geçirmek için özel olarak formüle edilmiş Desitin krem, son vakitlerde ismini sıklıkla duymaya başladığımız en tesirli kremlerin başında gelmektedir. Cilt üzerinde görülen pişiği yok ederken, oluşma ihtimali olan pişiğinde önüne geçiyor. Pişik ile birlikte ortaya çıkan tahriş bebekte önemli ağrı ve acılara sebep olabileceğinden ötürü fark edilir fark edilmez müdahale edilmelidir.

Bu tahrişlerin güzelleşme sürecini hızlandırdığı sav edilen desitin kremi birebir vakitte bebeklerin günlük bakımını da yerine getirir. Bebeğin altını temizledikten sonra kuru cilde kremle masaj yaparak rahat uyku uyumaları sağlanabilir.

İçerisinde Aloe vera, mineral oil ve çinko üzere hususlar bulunduran desitin kremi yumuşak yapısı sayesinde bebeği rahatlatır ve oluşan tahrişi minimize ederek cilt sıhhatini korur. (Fiyatı: 16,90 TL)

DESİTİN PİŞİK KREMİ NE İŞE FAYDA?

– Cildin üzerine sürüldüğü vakit gözetici bir tesir sunarak dışarıdan gelme riski olan ziyanlı tesirleri uzaklaştırır.

– Biz yetişkinlere nazaran çok daha hassas olan bebekler, her durumdan daha çabuk ve çok etkilenebildiği için onların cildine özel formüle edilmiştir.

– Yeni doğan bebeklerde bile kullanılabilir.

– Kozmetik eserlerinden bildiğimiz kadarıyla parfüm ve paraben cilt sıhhati üzerinde olumsuzdur. Bu iki hususta desitin kreminde yoktur.

– Nemlendirici bir yapıya sahip olan desitin kremi cildi kurutmaz.

PİŞİK KREMİ YÜZE SÜRÜLÜR MÜ?

Olağanda pişik için kullanılan desitin kremi yüze uygulandığı vakit rastgele bir yan tesir oluşturduğu görülmemiştir. Cildin daha hoş ve sağlıklı görünmesi için sürülen bu üzere kremlerin işe yarayıp yapmadığı konusunda uzmanlar açıklama yapmamışlardır.

Cildin pürüzsüz ve hoş görmesini sağla mı? O bahiste net bir şeyler söylemeyen uzmanlar bu kremin cilde sürüldüğünde rastgele bir sıhhat sorunu teşkil etmeyeceğini açıklamaktadır.

DESİTİN KREMİ NASIL KULLANILIR?

Pişik kremi uygularken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kremi çocukların ulaşamayacağı yerde tutmak gerekiyor. Pak ve kuru bölgeye uygulanması gereken desitin kremi emilmeden bırakmak yanlışsız değildir. Bu yüzden pişik olan bölgeye sürdüğünüz kremi hoş bir halde etrafına hakikat yayın.

Cilt üzerinde rastgele bir kızarıklık ya da tepki gördüyseniz kremi kullanmayı bırakın ve çabucak hekiminize danışın. Pişiğin önlemesi için sistemli kullanılması gereken desitin kremi günde 1 defa sürülse kafidir.

NOT: Tabip onayı almadan denemeyiniz.

admin

Yusuf Güney’den Binali Yıldırım’a takviye mesajı!

Previous article

Rasta saç nedir? Rasta saç nasıl yapılır? Rasta saç modelleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir