Uncategorized

Çiçeklerin hasta olması nasıl önlenir? Hasta çiçekler için ne yapılır?

0

Yaz ayı çiçeklerin endişeli düşü olabiliyor. Fazla güneşin tesiriyle kuru kalan topraklar neme muhtaçlık duysalar da böceklerin istila etmesinden ötürü rahatsızlık süreci başlıyor ve kök vefatları gerçekleşebiliyor. Pekala, bu endişeli süreçte çiçeklere ne üzere bir tedavi süreçleri hazırlanır? Çiçeklerin hastalanmamaları için ne yapılır? Çiçekler hakkında bilinmesi gerekenler…

Çok fazla suya maruz kalmış bir çiçek ile susuz kalmış bir çiçeğin yansımaları çabucak hemen tıpkı olabilir. Her iki durumda da çürüme gerçekleşebilmektedir. Yazın ortaya çıkan bir başka sorun ise sineklenme ve gübre gereksiniminin yanlış karşılanması sorunu olabilir. Çiçeği gereksiz ilgi göstermek vefatına yol açabilmektedir. Yahut çok çabuk hasta olmasına neden olmaktadır. Pekala çiçeklerin hasta olmasını önlemek için ne yapılabilir? Hasta olan çiçeklere nasıl bir yaklaşımda bulunmalı ve nasıl bir formül izlemelisiniz? Merak ettiğiniz karşılıklar için haberimize göz atınız…

ÇİÇEKLERİN HASTALANMAMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Yaz ayına yakın yapılan bakımın, üzerine bakım yapmayınız. Ekstra yapılan bakım üzerinde yıpranmaya yol açabilir.

Çiçeklerin gereksinimi olanından fazlasını vermeniz çiçeklerin tertibin bozulmasına yol açmaktadır. Nizamı bozulan bir çiçek ise belirli bir mühlet sonra olumsuz semptomlar göstermeye başlayacaktır.

Çiçeklerin fazla sulanması rastlanan en büyük sorunlardan biridir. Yaz ayı olduğu göz önüne alınarak çok fazla su verme gereksinimi duyabilirsiniz; fakat toprağın çamur olması halinde çiçeğin gelişmesinde olumsuz tesir yaratmakla beraberinde çürümesine neden olabilirsiniz.

Vitamin, gübre karışımlarını verirken her gün depolama yapmak yerine iki hafta bir bu uygulamayı yapabilirsiniz. Şayet çiçeğiniz pek sıhhat ve canlı duruyorsa vitamin desteğini bir aya yakın bir müddete uzatabilirsiniz.

Çok fazla sineklenme olan çiçeklerinize kimyasal içerikli ilaçlar sıkmak yerine, asprini suda eritip toprağına ve ya yapraklarına sürebilirsiniz. Bu doğal sistem ona bir ziyan vermeyecektir.

Susuz kalan çiçekleri parmağınızla toprağın en derinine bastırarak anlayabilirsiniz. Toprağın üst kısmı ıslak olmayabilir lakin içeriden çamur halinde kalabilir. Bu üzere durumlarda çiçeği kurtarmak toprak eşitliği sağlayınız. Islak olan toprağı dışarı çıkartıp yerine kuru toprak ek ediniz. Toprak susuz kaldıysa bir yahut iki fincan ölçüsü olmak kaydıyla dinlendirilmiş su ek edebilirsiniz. Ayrıyeten sprey şişesi ile yapraklarına da su sıkabilir, yaprakların canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni doldurduğunuz suyu çiçeklere veriyorsanız, klor tesirini artırdığından çiçeklere ziyan veriyor olabilir. Taze su yerine dinlendirilmiş su çiçekleriniz için epeyce faydalı olacaktır.

admin

Yaz aylarında konut paklığı nasıl yapılır?

Previous article

İstanbul’da enfes dondurma yerleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir