Uncategorized

Çay ağacı yağı kreminin cilde yararları nelerdir? Çay ağacı yağı kremi nasıl kullanılır?

0

Tabiattan gelen mucizeler ortasında yer alan çay ağacı yağının cilde inanılmaz yararları olduğunu duymuşsunuzdur. Sivilcelerden cilt lekelerine, egzamadan mantarlara kadar birçok cilt sıkıntısını ortadan kaldıran çay ağacı yağının kremi de bir o kadar yararlı. Pekala bu yararlar neler? Çay ağacı yağı kremi ne işe fayda? Çay ağacı yağı kremi nasıl kullanılır? öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çay ağacı yağı kremi, harika bir antiseptik özelliğe sahip ayı zamanda cildimizi virüs, bakteri ve mantarlardan arındıran bir krem olmanın yanı sıra cildimizi besleyerek, nemlendiriyor.  Çay ağacı özüyle zenginleştirilen krem, pek çok marka tarafından üretiliyor. Bilhassa Farmasi kozmetik markası tarafından üretilen bu kremler; ülkemizin yanı sıra dünya çapında ağır bir ilgi görüyor. Dr. C. Tuna’nın piyasaya sürdüğü çay ağacı yağı kremi, besleyici ve onarıcı bir tesir göstererek  yara ve yanıkların üzerine sürüldüğünde yara ve yanıkların süratlice güzelleşmesine yardımcı oluyor.

Pek çok sivilce kreminin bileşenlerinde yer alan çay ağacı; sivilcelerin üzerine sürüldüğünde bakteri ve mikropları öldürüyor. Aknedeki iltihaplanmanın daha geniş alanlara yayılımını durduruyor. Tertipli olarak kullanıldığında akne ve sivilcelerde gözle görülür bir güzelleşmeye şahit olmanıza imkan tanıyor.

–  Ciltte kaşıntı, şişme, kızarıklık ile besbelli, cildin hayli berbat görünmesine neden olmanın yanı sıra deride kaşıntıya yol açan egzamanın tedavisinde üstün bir performans sergileyen çay ağacı kremi; derideki egzamalı bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı kesiyor, şişliği indiriyor, kızarıklığı alıyor. Velhasıl hastanın hem cildini güzelleştiriyor hem de kendini daha âlâ hissetmesini sağlıyor.

Tırnak kalınlaşmasının ve tırnak batmasının en yaygın nedenleri ortasında bulunan tırnak mantarlarıyla gayret eden krem; tırnak sararmasını, iltihaplanmasını ve şişmesini tedavi ediyor. Tırnak tabanlarına yerleşen bakteri ve mikropları öldürmenin yanı sıra tırnaklarımızı nemlendirerek, besliyor. Tırnak hücrelerimizi yenilediğinden tırnaklarımızın daha sağlam ve güçlü olmasına öncülük ediyor. Tırnaklarınızı güçlendirmek, beslemek ve tırnak kırılmalarını önlemek için günde birkaç sefer tırnaklarınıza bu kremden sürebilirsiniz.

– Bilhassa yaz aylarında sıcak havalar yüzünden giderek daha da artan ter kokusunu önlemede yararlanabileceğiniz çay ağacı kremi, koltuk altı bölgesine sürüldüğünde makus kokuyu alıyor.

– Bakteri ve mikrop kırıcı olan, güçlü anti bakteriyel özelliği ile cildi toksinlerden arındıran bu mükemmel krem, meyyit hücreleri cildimizden uzaklaştırarak, cildimizi derinlemesine temizliyor.

Cilt lekelerini gidererek, bu lekeleri beyazlaştıran ve vakitle cildin eski rengine kavuşmasını sağlayan bu krem, cilt ton dengesizliklerine epey yeterli geliyor. Cilt renginizi birkaç ton açmak istediğinizde ya da cildinizdeki lekeleri doğal bir formda tedavi etmeyi dilediğinizde bu kremden yararlanabilirsiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI KREMİ NASIL KULLANILIR?

Kremi cildinizde sıkıntılı bölgeye günde birkaç kere sürebilirsiniz. Eseri kullanmadan evvel kesinlikle ambalajda belirtilen kullanım talimatlarını okumalısınız.

admin

Gökhan Zirve baba oluyor!

Previous article

Ozan Doğulu ‘Kraliçe Elizabeth’ oldu!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir