Uncategorized

Çamaşır makinesinin kireci nasıl temizlenir? Püf noktaları…

0

Çamaşır makineleri vakitle kireç tutma sorunu yaşamaktadır. İnatçı kireç kalıntıları sistemli olarak temizlenmediği vakit makinede teknik arızalara sebebiyet vermektedir. Pekala, çamaşır makinesinin kireç tutması nasıl önlenir? Çamaşır makinesinin kireçlerini temizlemenin püf noktaları nelerdir? İşte, karşılıklar…

Çamaşır makinesi çeşitli nedenler ötürü kireçlenme sorunu yaşamaktadır. Bakımının sistemli yapılması bile kireçlenmenin önlenmesinde tesirli olmayabilir. Kireçlenme nizamlı bakım sürecinde olan bir makinede ender olsa bile görülebilmektedir. Geç olmadan kireçlenme durumu denetim altına alındığında çamaşır makinesini hala çalışır halde bulabilirsiniz. Aksi halde hiç çalışmayacak hale gelebilir. Pekala, çamaşır makinesi kireçlenme sorunlarının önüne nasıl geçilebilir? Kireçlenme nasıl temizlenmelidir? Merak ettiğiniz haberin detayları için sayfa içeriğine göz atınız…

ÇAMAŞIR MAKİNESİ NASIL TEMİZLENİR?

 Temizlik eserleri satan dükkanlardan satın alınan kireç çözücü eserler, makinenin temizlenmesinde yardımcı olacaktır. Bu üzere eserleri kullanırken her vakit kullanma talimatlarını takip ediniz.

Çamaşır makinesi paklığında sirke kireç çözücü olarak kullanılabilir. Makinenizin deterjan gözüne bir su bardağı sirke ekleyiniz. En yüksek sıcaklık ayarında boş olarak çalıştırınız. 

 Aynı vakitte makinenizdeki berbat kokulardan kurtulmak için sirke tesirli bir tahlil olacaktır.

Sirke ve olağan tuzu iyice karıştırınız, akabinde çamaşır makinesinin deterjan bölmesine bu karışımı ekleyiniz. 60 derecede 60 dakika boyunca çalıştırınız.

 Sirke ve limon tuzunu deterjan bölmesine ek ediniz. Ve makinenizi yüksek dereceli ısıda çalıştırınız.

admin

İmex Syndet Akne Sabunu ne işe fayda? İmex Syndet Akne Sabunu nasıl kullanılır?

Previous article

Karadeniz cinsinde nerelere gidiliyor? Karadeniz’in doğal hoşlukları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir