Uncategorized

Bıyık bölgesindeki kararmalar nasıl geçer? Dudak üstü kararmalarına kesin tahlil

0

Bıyık bölgesinde yanma ve tahrişe neden olan ağda ve tüy dökücüler; vakitle bıyık bölgesinin renginin yoğunlaşmasına aracılık ediyor. Bu durum ise kişinin aynaya baktığında dudak üstünde bıyık varmış üzere bir görünüm ile müsabakasına davetiye çıkarıyor. Oluşan bu dudak üstü kararmalarına doğal metotlarla kısa müddette müdahale edebilirsiniz. Pekala bu nasıl olacak? Gelin birlikte bıyık bölgesindeki kararmalara kesin tahlil olacak tekliflere göz atalım…

Birçok bayanın yaşadığı bıyık bölgesi kararması, hoşluğa gölge düşüren bir cilt kusurudur. Ekseriyetle ağda, tüy dökücü ve tüy sarartıcı üzere eserlerin yanlış kullanılmasından ötürü ortaya çıkan bıyık bölgesi kararmasını doğal formüllerle kolay bir biçimde giderebilirsiniz. Özellikle  sıcak ağda sonrasında ciltte belirmeye başlayan koyu halkalar inatçı olabiliyor. Bu sorunu kimyasal kremler kullanmak yerine doğal tedavi tekniklerini kullanarak yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hazırladığımız bu yazıda dudak üstü yani bıyık bölgesi kararmalarını ortadan kaldırıyoruz. Sizler de bu problemle karşılaya karşıyaysanız kesinlikle hazırladığımız yolları denemelisiniz.

LİMON SUYU METODU

Cilt rengi açmada epey başarılı olan taze sıkılmış limon suyunu, bıyık bölgenize sürün ve 20 dakika boyunca bekletin. Bekleme süreci bittikten sonra ıslak bir pamuk yardımıyla bölgeyi temizleyin. Bu süreci haftada bir kere olacak halde kararma geçene kadar tekrar edin.

MAYDANOZ SUYU FORMÜLÜ

Bir cezve suyun içine maydanozları koyun ve 15 dakika boyun kaynatın. Kaynayan suyu ılıması için biraz bekleyin. Bir pamuk yardımıyla ılıyan suyu kararan bölgeye sürün ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonunda pak bir pamuk ile bölgeyi temizleyin.

PATATES SUYU PROSEDÜRÜ

Bir adet patatesi ince ince dilimleyin ve blenderdan geçirin. Bir tülbent yardımıyla blenderdan geçirdiğiniz patateslerin suyunu süzün. Çıkan suyu bıyık bölgenize sürün ve 5 dakika kadar parmaklarınız ile masaj yaparak uygulayın. 45 dakika bekleyin ve sürecin sonrasında tıpkı uygulamayı tekrar edin. Süreç bittikten sonra son olarak soğuk su ile durulayın.

PİRİNÇ SUYU USULÜ

Bilhassa Japon ve Uzak Doğu bayanlarının ciltlerini beyazlatmak gayesiyle kullandığı pirinç suyu sayesinde sizler de bıyık bölgesindeki kararmanın önüne geçebilirsiniz. Pirinç suyu ile bıyık bölgesindeki kararmayı engellemek ismine 1 bardak pirince 2 bardak sıcak su ek edin. 30 dakika boyunca pirincin beyaz suyunun çıkmasını bekleyin. Akabinde bir adet makyaj pamuğu yardımıyla pirinç suyunu bıyık bölgenizdeki lekelerin üzerine gece yatarken sürün. Sabah uyandığınızda bol ılık su ile bölgeyi durulayın. Bu süreci her gece yatarken en az 1 hafta boyunca uygulayın.

SÜT USULÜ

Cilt tonunu açan ve doğal bir peeling olan süt; bıyık bölgesindeki kararmayı azaltıyor ve cildi meyyit hücrelerden arındırıyor. Süt kullanarak kararmayı hafifletmek ismine bir ölçü pamuğu 1 tatlı kaşığı süte bandırın ve bıyık bölgenizi bu süt ile düzgünce ovun. 30 dakika bekledikten sonra bölgeyi bol ılık su ile durulayın.

admin

Hamilelikte sirkeli su içilir mi? Hamilelikte elma sirkesi tüketimi

Previous article

50 yaş üstü bayanlar için cilt bakım teklifleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir