Uncategorized

Bit nasıl temizlenir? En tesirli 3 doğal sistem

0

Saçta oluşan bitler, çoklukla de çocuklarda görülse de, son yıllarda uzun saçlı bayanların da saçlarını yeterli yıkayamadığı için karşılaştığı durumlar haline geldi. Oluşan bu saç bitleri ve sirkeler kolay bir biçimde nasıl masraf, kısa müddette nasıl yok edilir ve en tesirli formülleri haberimizin detaylarında görebilirsiniz. Saç bitlerini yok eden tesirli yollar:

Saçta oluşan bit, diğer ismiyle pedikulozis; çoklukla 6 ayaklı olan, dişi ve erkek cinsleri bulunan, kan emerek hayatını sürdüren bir parazittir. Bu parazitler yalnızca saçta değil, kaşlarda kasıklarda yahut belli bölgelerde görülebilir. Açık havada 2-3 gün yaşayabilen bitler, uzun vadeli hayatta kalabilmek için saç tabanlarında görülme ihtimali çok yüksektir. Makul aralıklarla baş derisine başlarını sokup kan emerler. Bulundukları yerlerde yumurtlama da yapan bu parazitlerin yavrularına sirke ismi verilir. Kahverengi olan bu parazitler, kısa mühlet içinde 100 kata kadar sayılarını çoğaltabilirler. Bitlerin çoğalma oranları, bulundukları ortama nazaran değişiklik gösterir. 

Çoklukla havanlarda görüldüğü sanılan bitler, birçok yerde rastlanabilecek parazitlerdir. Saç derisinin parçalanması ve kuruması ile oluşan kepekler, baş bölgesindeki fazla yağlar ile beslenir ve çok küçük canlı formu oluştururlar. Sirke bulunduğu ortam uygun ise kozasından çıkar ve bite dönüşür. Bu bitin saç derisinde üremesi sonucu tüm saç bitlerle kaplanabilir. Bitleri yok etmek çok da sıkıntı değildir, doğal usuller ve birtakım kimyasal ilaçlar ile bitlerden kurtulmak kolay bir hale gelmiştir. Bitleri kolay kolay yok etmek ve üremesini durdurmak için en tesirli formülleri hazırladığımız yazıda görebilirsiniz.

BİTLERİ YOK EDEN 1. YOL

Materyaller

Vazelin
İnce dişli bit tarağı
Şampuan

Yapılışı

Vazelin bitleri yok edebileceğiniz en tesirli hususlardan biridir. Bol ölçüde vazelini alıp saç tabanlarınıza sürün. 1 saat bekletin ve bit tarağı ile tarayın. Sonrasında saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın. Bu süreci bitene kadar uygulayabilirsiniz.

BİTLERİ YOK EDEN 2. FORMÜL

Gereçler

5 damla Okaliptüs yağı
5 damla Biberiye yağı
5 damla Zeytinyağı

Yapılışı

Yağları karıştırıp tüm saç tabanlarınıza sürün. Masaj yaptıktan sonra 1 saat bekletin ve sonrasında bit tarağı ile tarayın.

BİTLERİ GİDEREN 3. PROSEDÜR

Materyaller

5 damla Nane yağı
Bir ölçü zeytinyağı
Elma sirkesi
Bit tarağı

Yapılışı

Nane yağıyla zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı saç köklerine ve tüm saçlarınıza masaj yapın. 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Akabinde sirkelerin ağır olduğu yerlere elma sirkesi sürün. 15 dakika sonra bit tarağıyla tarayın. Bu metodu 4 sefer uygulayabilirsiniz.

admin

Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım çifti tek celsede boşandı

Previous article

Anestol pomad krem ne işe fayda? Anestol krem nasıl kullanılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir