Uncategorized

Bebeklerin kilo alması için ne yedirilmeli? Meskende kilo aldıran mama tanımları

0

Zayıf olan bebekler için konutta yapılabilecek özel tanımlarla kilo alımını destekleyebilirsiniz. Sağlıklı beslenme ile birlikte bebeklerde kilo aldıran sistemler için meskende pratik bir formda hazırlanan mama tanımlarını deneyebilirsiniz. Pekala bebeklere nasıl kilo aldırılır? Kilo aldıran mama nasıl yapılır? Konutta kilo aldıran mama üretimleri neler?

Sağlıklı bir büyüme ve gelişme için birinci altı aylık devirde sırf anne sütü alınması gerekir. Bu altı aylık devirde bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayacak olan anne sütü, enfeksiyonlara karşı korur ve beden için muhtaçlık duyulan besin bedellerini almasını sağlar. Bebeğin gelişimi için çok değerli olan beslenmede şayet düşük kiloya sahip olunmuşsa, anneler zayıf bebeklerinde kilo aldırmanın yollarını arayabilir. Bunun için ek besin periyodunda sağlıklı kilo aldıran mamalar hazırlayarak bebeğinizde kilo alımını kolaylaştırabilirsiniz. Bebeklere kilo aldıran mama nasıl yapılır? Meskende bebeklere kilo aldıran tarifler…

BEBEKLERE KİLO ALDIRAN MAMA TANIMLARI

1- Muzlu pekmezli mama üretimi

GEREÇLER

1 çorba kaşığı irmik
1 muz
2 çorba kaşığı konut yoğurdu
1 çorba kaşığı pekmez
1 çorba kaşığı ceviz ezmesi

ÜRETİMİ

5 dakika boyunca irmiği cezvede haşlayın. Daha sonra haşlanmış irmiğe yoğurt, muz, ceviz ve pekmezi koyun. Güzelce karıştırıp afiyetle yedirin.

2- Bebe bisküvili mama imali

GEREÇLER

5 adet bebe bisküvisi
2 yemek kaşığı süt
Yarım çay bardağı su
1 ölçek mama
Çeyrek muz

İMALİ

Mama, bebe bisküvisini ve muzu güzelce blenderdan geçirin. Süt ile suyu güzelce karıştırıp ısıttıktan sonra blenderda geçirilmiş materyalleri koyup ılık iken bebeğinize orta öğünde yedirin.

3- İrmikli elmalı mama üretimi

GEREÇLER

1 yemek kaşığı irmik,
Yarım bardak su,
Yarım bardak süt,
Yarım elma

ÜRETİMİ

İrmiği güzelce haşladıktan sonra süt koyup güzelce kaynatın. Ocağın altını kapattıktan sonra elmayı rendelenmiş biçimde ek edin. Uyumadan evvel bebeğinize afiyetle verin.

admin

Bebeklere kilo nasıl aldırılır? Bebeklerde süratli kilo aldıran yiyecek ve sistemler

Previous article

Bebeklere kilo aldıran çorba nasıl yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir