Uncategorized

Bebek pudrasının cilde yararları nelerdir? Bebek pudrası hani alanlarda kullanılır?

0

Bebeklerin pişik olmasını önleyen ve cildini yumuşacık yapan bebek pudrasının hoşluk alanında da kullanıldığını biliyor musunuz? Uzmanların yaptığı araştırmalara nazaran bebek pudrası bayanların birçok alanda kullanabileceği çok emelli bir bakım eseridir. İşte bebek pudrasını hoşluk alanında kullanım alanları…

Bebek pudrası, cilde çok uygun gelen bir unsurdur. Hassas derili olan bebeklerin cildine âlâ gelen tıpkı vakitte pişik olmalarında büyük muvaffakiyet sergileyen bebek pudrası, hoşluk uzmanları ve dermatologlar tarafından test edildi. Alınan bilgilere ve sonuçlara nazaran; bebek pudrası makyajdan cilt bakımına, saç yağlanmasından sivilcelere hatta Yüzde oluşan birçok lekeyi de gidermede epeyce başarılı olduğu kanıtlandı. 

PEKALA BEBEK PUDRASININ YÜZE YARARLARI ve KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Bebek pudrasını bilhassa çok yağlı ciltlerde fondöteni sabitlemek için kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde daima tempo halindeyseniz ve terliyorsanız, bu terlemeyi yüz kısmında azaltmak için bebek pudrası son derece tesirlidir.

Tanınan hoşluk uzmanlarından biri olan Suna Dumankaya’nın da sivilceler için önerdiği bebek pudrası maskesi, sivilcelerin kurutulmasını ve daha az görünür hale gelmesini sağlar.

Koyu renkli saçlarda yağlanma çabuk görülür. Bu yüzden saçlarınızın taban kısımlarına bebek pudrasını dağıtabilirsiniz. Bu usul kuru şampuanla birebir fonksiyonu görmektedir.

Bebek pudrası cildinizin pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur.

Cildinizdeki sivilce lekelerini gidermek için haftada 2 sefer lekelerin üzerine bebek pudrası uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi dolgun göstermek tıpkı vakitte uzamasını sağlamak için bebek pudrasını her rimel sürdüğünüzde değil daha çok haftada bir sefer uygulamanızda fayda var.

Makyajınızın uzun müddet kalıcı olması ve bozulmaması için bebek pudrasını fırçanızla yüzünüze dağıtabilirsiniz.

SUNA DUMANKAYA’NIN BEBEK PUDRASI İLE ÖNERDİĞİ SİVİLCE MASKESİ

GEREÇLER

1 çay kaşığı bebek pudrası
1 çay kaşığı oksijenli su
2 adet dövülmüş aspirin

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm gereçleri güzelce karıştırın. Pak cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Kısa müddette değişimi siz de fark edeceksiniz.

admin

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül düşman çatlatıyor!

Previous article

Esra Erol hastaneye kaldırıldı! Birdenbire kötüleşince…

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir