Uncategorized

Bebek pudrası pişiğe düzgün gelir mi? Pişikte yapılan kusurlar

0

Bilhassa de sıcaklıkların artış gösterdiği yaz günlerinde artan pişik meselesini önlemek için uygulanabilen pudra yolunun pişiğe sahiden düzgün gelip gelmediğiniz sizler için araştırdık. Uzman açıklamalarına nazaran, pişik olan bebeklerde pudra kullanımının pişiği arttırdığına dikkat çekiliyor. Pişik olan bebeklerde pudra…

Günümüzde cilt bakımına dair kullanılmak üzere piyasaya sürülen her eser herkeste tıpkı etkiyi oluşturmayabilir. Gerek yetişkin eserlerinde gerek bebek ve çocuklarda paklık ya da hoşluk emelli kullanılan eserler, cilt üzerinde tahriş ve hasara neden olarak birtakım sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. Bu eserlerden bir tanesi de suçsuz görünen lakin bebeklerde daha sık kullanılan pudralardır. Yetişkinlerde kirpik dolgunlaştırmada, karışan aksesuarı açmada, yağlı saçları kapatmada, derileri parlatmada ya da yağ lekelerini çıkarmada son derece tesirli olsa da bebeklerde pişiği önlemek için kullanılan pudralar tahlilden çok sıkıntı olarak karşımıza çıkıyor.

Pişik meselesini gidermek için uygulanan bebek pudraları bedendeki suyu çekeceğinden ötürü ciltteki nemi içine hapseder ve pişik riskini tetikler. Bu nedenle bebeğinizdeki pişik sıkıntısını gidermek için bebek pudrası değil de daha doğal olan metotları deneyebilirsiniz. Bunlar pişik olan bölgeye zeytinyağı sürme, yoğurt yayma ve cilt havalandırma üzere usuller olabilir.

Şayet pişik şimdi oluşmadıysa, dikkatli davranarak pişik riskini önleyebilirsiniz. Bunun için bebeğinizin altını sık sık değiştirin. Gerçek ve uygun bir bez seçimi için yaş ve kilo özelliklerini baz alarak bedene uygun bez satın alın. Kullandığınız rastgele bir kortizonlu krem varsa tabip onayı alarak ilacı bırakmayı rica edin.

Uzmanlar, pişik meselesini engellemek için bebeğin altını kirletir kirletmez değiştirilmesi ve ılık su ile sabun kullanılmadan temizlenmesi gerektiğini vurguluyor. Bebek pudraları yerine pişik kremleri tercih edilerek bebeklerde gerekli cilt bakımı sağlanmalıdır.

BEBEK PUDRASI NERELERDE KULLANILABİLİR?

– Havasız kalan ayakkabılardan ötürü ortaya çıkan berbat kokulu ayaklar, hem sizi hem de etrafınızı rahatsız edeceğinden ötürü evvel yıkamanızı öneririz. Ortam buna müsait değilse bebek pudrası sürerek kokuyu yok edebilirsiniz.

– Son vakitlerde saç bakımıyla ilgili tanınan bir olarak karşımıza çıkan kuru şampuanlara para vermek yerine birebir fonksiyonu görecek bebek pudrasını kullanabilirsiniz. Böylece yağlı saçlar eskisi kadar muhakkak olmayacaktır.

– Kıyafete dökülen yağ lekesine pudra serpip biraz bekleyin. Akabinde ılık su ile yıkayarak lekenin resen geçtiğine şahit olun!

– Çok sık terleyen biriyseniz koltukaltınıza bebek pudrası sürerek terlemeyi ve makus kokmayı önleyebilirsiniz.

– Rimel kullanmadan evvel kirpiklerinize bir kat pudra geçerseniz rimel sonrası daha hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

BEBEK PUDRASININ KOKUSU NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Hem yetişkinlikte hem de bebeklikte kullanılan eserlerden biri olan bebek pudrasının kokusu hoşunuza gitmiyorsa öbür usulleri deneyebilirsiniz. Bunun için bir fincan bebek pudrasını küçük kaba yerleştirip çatalla hafif karıştırın. Daha sonra güzel kokulu esansiyel yağdan bir ölçü 10 ila 15 damla damlatın.

NOT: Hekiminizden onay almadan uygulamayınız…

admin

Gaziantep tarihi yerleri ve doğal hoşlukları

Previous article

Kirpik neden dökülür? Kirpik dökülmesine karşı konutta ne yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir