Bebeğinizi soğuk havalarda nasıl korursunuz?

Bebeğimiz hassas ve savunmasız. Hele ki kış ayları çok daha dikkat ettiğimiz aylar, üşümesi, terlemesi ve benzeri durumlarda onu nasıl koruyacağımız oldukça önemli bir konu…

bebek nasıl yatırılır
bebeğimizi nasıl yatırmalıyız

Bebeğimizin ilk aylarında bakımı oldukça titiz olmalıdır. Giydirirken mutlaka çorap, eldiven ve şapka tercih edilmelidir. İçine tulum giydirmek de bir seçenek elbette.

Bir bebeğiniz olduğunda, Dünya’nın en kıymetli varlığı olur sizin için.

sevimli bebek alıntıları

Üşüyüp üşümediklerini kontrol ederken göğüs, sırt gibi minik bedenlerinin geniş yüzeylerinden kontrol edilmelidir. Onlari biz yetişkin insanlara göre bir kat daha fazla giydirerek koruyabiliriz.

Yeni doğan bebek nerede yatırılmalı?

Dokuz ay gibi uzun, sıkıntılı, zor ve bir o kadar da heyecanlı bir süreçten sonra birçok anne bebeğini koynunda yatırmak isteyebilir. Bu yeni doğan bebekler için riskli bir durumdur, bebeğinizle uyumaya alışık değilsinizdir ve yine aynı şekilde o da sizinle. Yeni doğmuş bebeğinizi mutlaka özel bir bebek beşiğinde, rahat ve sırt üstü yatırılmalıdır.

bebek nasil giydirilir
bebeği kış aylarında nasıl giydirmeliyiz

Yatırılma pozisyonları

Bebek sağlığı açısından, sırt üstü yatırma dışında temel pozisyonlar arasında yan veya yüz üstü yatırma şekilleri de mümkündür, yine de bebeğiniz için en uygun yatırma pozisyonları hakkında bir uzmana danışmayı unutmayın. İnternet bir çok konuda olduğu gibi bu tür konularda da bilgi kirliliğine sahip maalesef.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *