Uncategorized

Anestol pomad krem ne işe fayda? Anestol krem nasıl kullanılır?

0

Çoklukla kulak kederime öncesinde kullanılan Anestol pomad krem, bölgesel uyuşturma özelliğiyle eczanelerde kullanılan kremdir. Anestol pomat nedir, anestol pomad neye düzgün gelir, anestol krem nasıl kullanılır, anestol yan tesirleri hakkında merak ettiniz tüm soruların karşılığını sizler için cevapladık.

Anestol pomad krem lokal anestezikler kümesine dahil bir kremdir. Bölgesel uyuşma sağlayan anestol pomad beyaz renkli krem kıvamında bulunmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde reçeteyle sırf eczanelerde satılan bu krem, yardımcı unsur olarak Metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol içerir. Etken unsuru ise her tüp %5 lidokaindir. Etkisini çok müddette gösteren anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir. Bölgesel uyuşma sağlayan anestol pomad kullanım alanları ve sağladığı yararlar ile bilinen bir ilaçtır. Son vakitlerin en çok tercih edilen bu krem, katiyetle tabip ve uzman olmadan kullanılmamalıdır. 

Anestol pomad  deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, göğüs ucu, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi süreci (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak sıklıkla kullanılmasına karşın sizlere anestol pomad;

Ağda öncesi kullanılır,

Lazer epilasyon sonrası acıyı azaltmak için kullanılır,

Bıyık ve kaş bölgesinde ağda sonrası acıyı azaltmak için,

İğneli epilasyon tedavisinde,

 Göğüs ucu çatlaklarında,

Anestol pomad basura âlâ gelir

Uyuşturucu krem yara deri yüzeyinde hasarların acısını azaltmakta,

Güneş yanıkların acısını dindirmek için kullanılır.

Anestol uyuşturucu krem genelde acıyı hissi azaltmak için tercih edilmesine rağmen son vakitlerde bayanlara ağda yapmadan evvel ağda yapılacak yere anestol sürerek süreksiz olarak acı hissini ortadan kaldırmaktadırlar. 

ANESTOL POMAD KREM NASIL KULLANILIR?

Anestol pomad gerekli görülmesi halinde günde 2 yada 3 kez sürülür. Tek seferde kullanılacak doz 5 gramı katiyen aşmamalıdır. Günlük kullanılacak en fazla doz ise 17 ile 20 gram ortasındadır doz aşımı önemli yan tesirlerin görülmesine neden olabilir. Geniş yüzeylere gerekmedikçe uygulanmamalıdır. Anestol pomad uygulanış hali ise;

Anestol krem sürülecek bölge güzelce temizlenir.

Uygun ölçüde anestol pomad sürülür ve güzelce deriye yedirilmesi sağlanır.

 Anestol pomad sürüldüğü andan itibaren tesirini 5 ile 10 dakika içerisinde göstermektedir. Anestol pomad tesir mühleti ise ortalama olarak 2 yada 3 saat kadar sürebilir.

ANESTOL KREMİN YAN TESİRLERİ

Her krem yada ilaçta olduğu üzere anestol pomad yan tesirleri bulunan bir kremdir. Yan tesirler genelde içeriğinde bulunan etken unsurlara karşı alerjisi olanlarda ve çok fazla sürüldüğünde yani doz aşımında görülmektedir. Çok fazla anestol krem sürüldüğünde emilim sonucu kana karışan ölçünün artması sonucu yan tesir ortaya çıkar. Anestol uyuşturucu krem yan tesirleri ise;

Uzun mühlet kullanıma bağlı olarak çok hassaslık

Cilt yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş ve döküntü

Sonluluk hali

Baş dönmesi

Görme bozukluğu

Titreme ve nöbet

Bu yan tesirlerde rastgele biri örüldüğünde mutlaklık kremi kullanmayı bırakmalısınız.

ANESTOL KREMİN FİYATI

Anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir ve SGK tarafından karşılanmaktadır. Şayet bu kremi kullanacaksanız katiyetle hekiminizin reçete etmesini söylemelisiniz. Aile hekiminiz bile size bu kremi rahatlıkla yazabilir. Asla başınıza nazaran bilinçsiz ilaç yada krem kullanmayınız. ANESTOL %5 30.GR pomad 2019 fiyatı 14.15 TL‘dir.

admin

Bit nasıl temizlenir? En tesirli 3 doğal sistem

Previous article

Gizem Hatipoğlu: Buraya memnun bir çilek bırakıyorum

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir