Uncategorized

Altın maske ne işe fayda? Altın maskenin cilde yararları nelerdir? Altın maske nasıl yapılır?

0

Cildinizdeki kimi sorunları ortadan kaldırmak için piyasadaki eserler ortasında yer alan altın maskeyi deneyebilirsiniz. Altın maske isminden anlaşıldığı üzere altından yapılan bir çeşit cilt bakım usulüdür Pekala altın maskesi nasıl yapılır? Altın maskesi ne işe fayda? Altın maskesinin cilde yararları nelerdir? Altın maske meskende nasıl yapılır? Tüm bu soruların karşılığı yazımızda.

Altın maskesi; Cilt kırışıklıkları, sivilceler, akne, güneş yanıkları, cilt lekeleri tesirli bir biçimde yok edilebilir. Genelde hoşluk merkezlerinde yapılan altın maskesi fiyatı yüksek olmasından ötürü bayanların merak ettiği lakin genelde cildine uygulayamadığı bir maskedir. Değerli olmasının sebebi ise altın tozundan yapılıyor olması tabi birde hoşluk merkezlerinde yapıldığında fiyatı dahada yükselmektedir. Altın maskesi ile meskende rahatlıkla cilt bakımınızı yapabilir ve bu süreci dahada ucuza getirebilirsiniz.  Son vakitlerin beğenilen cilt bakım sistemi olan Altın maskesi ile cilt bakımı yapıldığında cilde sağladığı sayısız fayda vardır. Altın maskesinin yararları ise;

Altın maskesi cildi sıkılaştırarak daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cildinizde ince çizgiler ve kırışıklıklar varsa Altın maske tam size nazaran diyebilir.

Altın içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilde nemlendirerek cilt yapısını korur.

Altın maskesi ciltte bulunan hücreleri yeniler bu daha canlı bir cilt imgesi kazanmanızı sağlar.

Daha parlak bir cilt yapısına sahip olursunuz.

Gebe yada emziren annelerde rahatlıkla kullanabilir.

Yüzde oluşan akneleri azaltır.

Cilt rengini açar.

Cilt lekelerini sebep olan meyyit hücreleri ciltten atar.

ALTIN MASKE KONUTTA NASIL YAPILIR?

GEREÇLER

1 Yemek kaşığı Altın Tozu
Su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Altı maske yapmak için gerekli olan altın tozu kaliteli kozmetik mağazalarında yada aktarlarda bulunmaktadır. Bir cam kase içerisine 1 yemek kaşığı altın tozu konarak üzerine su ek edilir. Su göz kararı dökülür ancak macun kıvamını yakalamak için azar azar dökülmesi gerekmektedir. Macun kıvamını kesinlikle yakalamanız gerekmektedir.

Hazırladığımız macun kıvamına gelen altın maskesini cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin altın maske cildimizde aşikâr bir vakit kadar olmazda kuruduğuna emin olduğumuzda dikkatli bir biçimde çıkartılmalıdır. Süreci sonlandırmak için yüzünüzü ılık su ile yıkayınız ve nemlendirici sürünüz.

Altın maskeyi yüz, boyun, gerdan, el, ayak bölgesine uygulanmasında bir sorun yoktur.

ALTIN MASKE HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Altın maske kullanmaya karar verdiyseniz kesinlikle cilt temizliğinin yapılması gerekmektedir. Satın aldığınız altın maske kullanımı için üzerindeki yazılanları düzgünce uygulamanız gerekmektedir. Altın maske nasıl kullanılır sırası ile;

Cilt paklığı yapılır,

Altın maske paketi açılarak uygulama çabucak yapılmalıdır.

Altın maske tanımını üstte sizlere anlattım hazırladığınız macunun kesinlikle yüzünüze düzgünce yapıştığına emin olun, maske yüzünüzde gergin durmalıdır.

Yüzünüze uyguladığınız maske için bekleme mühleti yoktur fakat kuruması gerekmektedir buda en az 30 dakika yapıyor. Kuruduğuna emin olduktan sonra cildinizden sökün.

Altın maske tek kullanımlıktır, kullandığınız maskeyi atabilirsiniz.

ALTIN MASKENİN FİYATI NEDİR?

Altın maske fiyatı 20 TL ile 200 TL ortasında değişmektedir. Altın maske fiyatı genelde değişiklik gösterse tesiri genelde tıpkı olmaktadır. Ersağ markasına ilişkin olan altın maske 50,00 TL‘dir.

admin

Arnica krem ne işe fayda? Arnica krem nasıl kullanılır?

Previous article

Muzun cilde yararı var mı? Cilt bakımında muz nasıl kullanılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir