Uncategorized

Açık karamel saç rengi nasıl elde edilir? Açık karamel saç rengi kimlere yakışır?

0

2019’un en tanınan saç rengi ortasında yer alan açık karamel, her yaştan bayana yakışan ve epey havalı gösteren bir modeldir. Çoklukla kuaförlerin 250-350 TL ortasında yaptıkları saç boyasını meskende kendi ellerinizle ve gerçek adımlarla karemel saçı elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Açık karamel saç rengi meskende nasıl yapılır ayrıntılı bir halde haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Açık karamel saç rengi; açık sarı, açık kahve, bej ve altın tonlarının birleştiği saçlar harmoniden oluşur. Hem açık tonlarda  hem karamel tonlarının birleştiği bir saç rengi isteyenlerin çok beğendiği renk tonu, 2019 yaz dönemine damgasını vuruyor. Hafif bronzlaşmış deriyle buluşan açık karamel renk tonu, inanılmaz doğal ve genç gösteriyor. İsterseniz makyajsız bir biçimde de kullanabileceğiniz açık karamel saç rengi, güzelliğinize hoşluk katacak. Kuaförlerde yüksek fiyatlara yapılan açık karamel saç rengini konutta kolay kolay yapmak isterseniz kesinlikle yazımızı incelemelisiniz.

PEKALA AÇIK KARAMEL RENGİ NASIL YAPILIR?

Saçınıza açık renk bir yer oluşturmak için direkt açıcı yani oryel kullanarak açmanın haricinde, saç renginizi yavaş yavaş boya yardımıyla açıp, üzerine açık karamel rengini deneyebilirsiniz. Birinci başta kullanmaya başladığınız boya ile saç renginiz birden açılmaz. Her boya vaktiniz geldiğinde bir evvel kullandığınızdan bir açık tonu uygulamalısınız. Böylece saçı yavaş yavaş açma süreci gerçekleşir. Bu durumda sarı tonları yerine ortada turuncu tonlar da yer alabilir. Kumral, açık kumral ve sarı saçlılar ise bu saç rengini direkt saçına uygulayabilir. Tek atılım ile saç rengini değiştirebilir. Birinci boyamada karamelin baskın olduğu görülse de saçı kullandıkça ve yıkadıkça açık karamel rengini almaktadır. Bu rengin aktığını göstermez. Rengin oturduğunun göstergesidir.

AÇIK KARAMEL KİMLERE YAKIŞIR?

Bu saç rengi bilhassa beyaz derili ve güneşten bronzlaşmış ciltli bayanlara çok yakışır. Adeta bronzluğu tamamlar. Karamelin olabilecek en açık tonudur. Her türlü saç kesitine açık olan bu karamel tonu, yeniden karamelin kendini düzgünce göstermesi için uzun saçlarda kullanılması tavsiye edilir. Orta uzunluk bölümlerde de ise uzun saç tesiri gösterir. Uzun saçlara uygulanan katlı kısımlar ve bilhassa yüzün ön tarafına gelen saçların yuvarlak halde kesilmesi, bunun yanında yüz müsait ise kahkül kestirmesi sonucun tesirini arttıracaktır. Saçları şekillendirirken doğal dalgalar kullanmak ya da yataktan yeni kalkmış üzere toplamak sizi her vakit sokağa çıkmaya hazır halde gösterir. Renginden ötürü ekstra bir süreç yapmanıza gerek kalmaz. Sarı karamel renginde olduğu üzere koyu renk saçlı bayanların bu saç rengini kullanmaları önerilmez.

Makyaj için tavsiyeler ortasında yer alan en değerli ayrıntı ise; cildinizi parlak ve ışıltılı gösterecek ince bir katman fondötenden faydalanmanız üzeredir. Bununla birlikte kullanılan kırmızı ruj, siyah eyeliner ve siyah rimel ise farkı farketmenizi sağlayacaktır. Açık karamel rengini kullanırken gözlerin besbelli hale getirilmesi temeldir. Açık bejden başlayıp, toprak tonlarına kadar uzanan bir far paleti işinizi görecektir. Ayrıyeten yeşil ve ela gözler için haki, mavi gözler için lacivert, siyah ve kahverengi gözler için siyah far, gece makyajı için tavsiye edilir. Gözleri bariz hale getirince, doğal tonlarda kullanılan bir ruj kâfi olacaktır. Pembe yahut şeftali rengi allık ise makyaj çantanızın olmazsa olmazı ortasında olmalıdır.

admin

KKTC’de konser verdi, hain ilan ettiler

Previous article

Alişan ve oğlu Burak’ın deniz keyfi…

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir