Uncategorized

Abajur nedir? Abajur ne işe fayda? Abajur çeşitleri nelerdir?

0

Konutlarımızın dekorasyonunda aydınlatma açısından birçok seçenek bulunur. Abajur modelleri, bu manada en çok tercih edilendir. Her dekorasyona uygun olan abajurlar, kullanım açısından da avizelerden daha faydalı bir iş görür. Tasarım açısından farklı modelleri tüketiciye sunan abajurlar için çağdaş tarzlar ön planda demek mümkün. Pekala abajur ne işe fayda ve çeşitleri neler? Abajurla ilgili tüm ayrıntılar yasemin.com’da.

Çalışma masalarının, yatak odası berjerlerinin üzerine yerleştirilen, dekorasyon açısından en çok tercih edilen eşyası abajurlardır. Lakin kullanım açısından her vakit gerçek adımlar işlenmez. Nasıl ki bir odayı dekore ederken; duvar renklerine, koltuk modellerine, halı desenlerine vb. aksesuar ayrıntılarına değer veriyorsak, abajur seçimini yaparken de bu ayrıntılara ehemmiyet vermeniz gerekir. Gerçekten bir abajur seçerken de başlığının PVC olup olmadığına, temizliğinin kolay olup olmadığına ayrıyeten dikkat etmelisiniz. Söz manası itibariyle; ışık kesen, üzeri siperli lamba manasını taşıyan abajurlar, ışığın gözlere direkt vurmasını maniler. Bir abajur alırken, bu açıdan da bakılması gerek. Öyleyse artık hem abajurun ne işe yaradığına hem de çeşitlilik açısından nasıl modellere sahip olduğuna yakından bakalım:

ABAJUR NEDİR? ABAJUR NE İŞE FAYDA? ABAJUR ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Abajur modelleri için çeşitli usuller mevcut. Klasik yapıdan çıkıp her türlü dekorasyona uygun tarzları üzerinde taşıyan abajur modeller; hasır, spor ve cam olmak üzere birden fazla yapıya sahip. Masa üstü modelleriyle bilinse de ayaklı modelleri de hayli trend pozisyonda olan abajurlar, bütçeyi sarsmayacak uygun fiyat aralıklarıyla satışa sunuluyor. 

GİTTİ GİDİYOR: 105 TL

GİTTİ GİDİYOR: 150 TL

KOÇTAŞ: 200 TL

KOÇTAŞ: 400 TL

– Alacağımız abajurun kullanım müddetini daha uzun tutmak mümkün. Bunu sağlamak için, metalin paslanmazlığına kıymet verin. Bu açıdan abajurunuzun ömrü daha uzun olacaktır.

HEPSİ BURADA: 35 TL

HEPSİ BURADA: 51.61 TL

– Alacağınız ışığın doruktan gelmesini istiyorsanız tercih edeceğiniz model abajur değil lambader olmalı.

TEKZEN: 210 TL

TEKZEN: 120 TL

– Bez abajurlar kullanım açısından hayli güç modellerdir. Paklığı biraz güç olsa da masalarda şık bir duruş sergilediği farklı bir gerçek.

EVİDEA: 60 TL

EVİDEA: 60 TL

admin

Bebeklere kilo aldıran çorba nasıl yapılır? Bebekler için doyurucu çorba tanımı

Previous article

Peygamberimizin tavsiye ettiği en faziletli günlük zikirler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir