Uncategorized

74 yaşındaki çaycı Mehmet Çevik karga ile çay servisi yapıyor!

0

İzmir kıyıda çaycılık yapan 74 yaşındaki Mehmet Çevik’in, 2 ay evvel bulup beslediği karga, çay tezgahından ayrılmıyor. Karga ile çaycının bu dostluğu şaşkınlığın yanı sıra hayran bırakıyor. İşte, haberin detayları…

Balçova ilçesi İnciraltı Mahallesi’nin kıyı kenarında yaklaşık 20 yıldır çaycılık yapan Mehmet Çevik, iki ay evvel tezgahına gelen bir kargayı beslemeye başlamasıyla dostluk münasebetlerinin kapısını açtı. Her gün beslediği karganın yanından ayrılmadığını gören Mehmet Çevik, kargayı beslemeye devam etti.

Mehmet Çevik karga ile dostluğu hakkında,“Müşteriler çok mutlu. Gelip fotoğrafını çekiyorlar, ilgileniyorlar, seviyorlar. Papağan ya da muhabbet kuşu olsaydı bu kadar farklı olmazdı ancak karga yabani bir kuş olmasına karşın burayı konutu üzere görmeye başladı” açıklamasında bulundu.

Devamlı müşterilerinden biri olan Müzik öğretmeni Olga Poyraz,“Kartal besleyen var, şahin besleyen var, kanarya besleyen var lakin karga olayı enteresan bir durum. Geldiğimiz vakit fotoğrafını çekiyoruz. Çocuklar burada parkta oynuyorlar, biz de bir yandan serinliyoruz ve hoş bir ortam oluyor” sözlerini kullandı.

KARGA İLE MEHMET ÇEVİK’İN DOSTLUK ANLARI;

admin

19 yaşında sözlendiği için eleştirilen Miray Akay’dan açıklama

Previous article

Ünlü türkücü İsmail Türüt’e Almanya’dan vize engeli!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir